П`ятниця, 26.04.2024, 01:18

Головна » 2011 » Жовтень » 1 » День людей похилого віку
День людей похилого віку

Сьогодні – Міжнародний день людей похилого віку

За Міжнародною класифікацією особою похилого віку вважається той, хто досяг 65-річного віку. Таких у світі на даний час — 629 млн., тобто кожна 10-та людина на Землі.

Це — люди, у яких найбільшим багатством є досвід, знання, уміння, мудрість.

Вони є останніми носіями класичної культури на межі ХІХ-ХХ віків, того часу, в якому найвище були честь, дисципліна, толерантність — духовні якості,  дякуючи яким вони достойно пройшли через усі страхи тоталітаризму, голодомору, репресій і війн.

Ось уже понад десятиліття у перший жовтневий день увага всього прогресивного людства прикута до проблем старшого покоління. А передувало цьому проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 1 жовтня Міжнародним днем громадян похилого віку. Україна, як повноважний член ООН, підтримала цю ініціативу. Цей день служить як засіб привернення уваги суспільства до проблем літніх людей. З 1997 року в нашій державі Міжнародний день похилого віку відзначається щорічно.

В Україні 1 жовтня відзначаємо ще й День ветерана, започаткування якого стало виявом глибокої пошани суспільства до людей старшого покоління, посилення уваги до їх потреб. Адже ветерани зробили неоціненний внесок у становлення Української держави, зміцнення її економічного, культурного та інтелектуального потенціалу. Саме їм випала доля боронити рідну землю від фашистських загарбників, відбудовувати зруйновані міста і села у повоєнні роки, пройти крізь лихоліття голодомору та репресій. Тож проявляти турботу про людей старшого покоління, забезпечувати їх добробут — відповідальний обов’язок кожного з нас.

Учні нашої школи не залишились байдужими. Поздоровили ветеранів. Шестикласники побували в гостях у Підопригори Н.І., вчителя нашої школи з 40річним стажем:розповіли їй про своє навчання, запитали про її проблеми, про допомогу, яку можуть надати. Також діти підготували концерт для людей похилого віку с. Володимирівки. Жителі села щиро дякували учням за приємно проведений час.

Переглядів: 599 | Додав: murovanna | Рейтинг: 5.0/4
«  Жовтень 2011  »