Понеділок, 29.04.2024, 02:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Ганнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Добропільського району Донецької області


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2016 » Січень » 16 » Обережно: грип!
13:00
Обережно: грип!

 Грип відомий людині біля 2500 років, бо саме тоді Гіппократ уперше описав захворювання, подібне до нього. Багаторазові описи епідемій цієї хвороби зустрічаються і в середні віки.

Найвідоміша й найбільша пандемія грипу «іспанка» у 1918 році забрала до 40 мільйонів людських життів. За 2 роки цією формою грипу перехворіло 40% населення Землі. Пандемії відмічаються протягом усього 20-го століття: у 1947, 1957 (азіатський грип), 1968 (гонконгівський), 1974 роки, у 21 столітті 2009 (свинячий).
Пандемія (з грецького – всенародне явище) – епідемія високої інтенсивності, що охоплює населення країни, декілька країн або континентів. (Популярна медична енциклопедія. – М., 1971).
Епідемія – широке розповсюдження заразної хвороби, що значно перевищує звичайний зареєстрований на даній території рівень захворюваності.
Серйозні епідемії грипу спостерігались у 1972, 1976, 1989 та 1999 роках. Взагалі епідемії ніколи не припинялися. Щорічні спалахи грипу вражають від 5% до 20% населення світу.
Актуальність проблеми боротьби з грипом і гострими респіраторними захворюваннями відзначається низкою епідеміологічних закономірностей, які притаманні даній інфекції: масовістю захворювань, легкістю передачі інфекції повітряно-крапельним шляхом, загальною сприйнятливістю до цього захворювання, нетривалим імунітетом (6-12 місяців) та неперервною можливістю вірусу грипу до утворень нових варіантів, здатних викликати як епідеміологічні, так і пандемічні спалахи.
Учених усього світу здавна цікавила таємниця виникнення грипу. Проте тільки у 1933 році було встановлено, що грип спричиняється вірусом за розміром 70-90 мілімікронів.

 

Особливості розвитку інфекції


Вірус – збудник грипу – дуже підступний. На відміну від багатьох інших він ніколи не зникає, він завжди серед нас.

Грипом найчастіше заражаються від хворого через найдрібніші краплинки слини, яка розбризкується під час розмови, кашлю, чихання.

Вірус грипу вражає клітини дихальних шляхів. Потрапивши в клітину, він змушує її синтезувати за дуже короткий час на безліч подібних їй частинок. Звідси зрозуміло, чому від моменту потрапляння вірусу в організм до появи перших ознак хвороби минає так небагато часу.

Клітини дихальних шляхів, у яких розмножується вірус, швидко гинуть, відокремлюються від слизової оболонки, розпадаються, відкриваючи шляхи інфекції у більш глибокі тканини. При цьому звільняється багато вірусних частинок. Деякі з них всмоктуються у кров, викликаючи загальне отруєння організму, а чимало потрапляє у зовнішнє середовище під час розмови, кашлю та чхання. Краплини слизу разом із вірусом поширюються на відстань до 2-3 метрів. Цим пояснюється швидке зараження грипом взагалі й особливо в місцях великого скупчення людей.
Вірус грипу не стійкий проти високої температури. Вже при 50оС втрачає свої властивості через 20 хвилин.

Сьогодні відомі 3 типи вірусів грипу. Їх умовно позначають літерами латинського алфавіту – A, B, C. Епідемічні спалахи грипу та пандемії найчастіше спричиняють віруси типу А, час від часу – віруси типу В (але глобального поширення хвороба при цьому не набуває). Вірус грипу С рідко зумовлює епідемічні спалахи (майже виключно серед дітей). Перебіг хвороби, як правило, легкий.

 

Ймовірні ускладнення захворювань на грип


Але страшний не стільки сам грип, як його ускладнення. Вони можуть виникати у будь-який час від початку хвороби. Вірус здатний проникати в усі органи людини, оминаючи захисні бар’єри організму. Однією із причин ускладнення є те, що вірус грипу вражає судини, що призводить до крововиливу у тканини та їх набряк.

Грип «відчиняє ворота» вторинній бактеріальній інфекції. Найбільш частими ускладненнями є пневмонії (запалення легенів), які розвиваються нерідко з перших днів хвороби. Друге місце займають ускладнення з боку ЛОР-органів (запалення пазух носа, середнього вуха, ангіни). Запалення пазух носа може сприяти виникненню ускладнень з боку центральної нервової системи (запалення оболонки мозку).

 

Дії учнів при перших ознаках захворювання:

  • уникайте близького контакту з хворими людьми;
  • залишайтеся вдома, якщо ви хворі, не йдіть до школи, обов’язково звертайтеся до лікаря і не відвідуйте міста скупчення людей;
  • пийте якомога більше (чай, сік, морс) – це допоможе зменшити інтоксикацію організму;
  • закривайте рот і ніс одноразовою серветкою, коли кашляєте або чхаєте. Ви допоможете іншим людям, які оточують вас, уникнути зараження. Одноразові серветки викидайте у відведені для сміття місця (урни);
  • мийте ретельно руки з милом – це захистить вас від інфекції;
  • намагайтеся не торкатися очей, носа або рота. Віруси грипу легко поширюються, коли людина торкається предмету, забрудненого вірусами, а потім торкається своїх очей, носа або рота;
  • не переохолоджуйтесь, а якщо це відбулося, то вдома слід прийняти гарячу ванну, обов’язково переодягтися у чистий і теплий одяг.
Переглядів: 393 | Додав: murovanna | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Музика
Календар
«  Січень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031